Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна победа

...

България U15 победи Северна Македония на международния турнир Влатко Маркович“

Юношеският народен тим на България до 15 година реализира победа с 2:1 над връстниците си от Северна Македония в финален мач от група B на приятелския интернационален шампионат " Влатко Маркович " в Хърватия. Така " лъвчетата " си осигуриха трето място в групата и след два дни (на 15 май) ще спорят за петото място в крайното класиране на конкуренцията против Узбекистан.

През първата част България откри предимство, само че по този начин и не съумя да преодолее защитата на противника. На почивката селекционерът Калоян Георгиев предприе четири смени, една от които - Марсел Бибишков, се трансформира в героя на дуела. В рамките на пет минути нападателят порази два пъти македонската врата и обезпечи триумфа на нашия отбор. До края Северна Македония съумя да върне единствено едно попадение и по този начин България записва първата си победа в шампионата.
 Обявиха състава на България U17 за Европейското състезание

Започват присъединяване на 16 май

Съставът на България: 1. Стефан Смъркалев, 2. Кристиян Йорданов, 4. Михаил Полендаков, 20. Денис Станоев (41 - 19. Крум Стойчев), 6. Кристиян Ирмиев (41 - 22. Калин Любомиров), 8. Живодар Жеков (69 - 21. Ивайло Костов), 14. Михаил Петров, 16. Теодор Райков (41 - 5. Божидар Петров), 10. Виторио Шотев (49 - 18. Тарек Жензарли), 11. Александър Джамов (41 - 9. Марсел Бибишков), 13. Димитър Дограмаджиев (69 - 17. Юлиан Гилов).

Селекционер: Калоян Георгиев.

Голмайстори: 1:0 Бибишков 56, 2:0 Бибишков 61, 2:1 Юсеини 69.