Йордания се класира за първи път в историята за финал

...

Йордания изненада неприятно Южна Корея и се класира за финала на Купата на Азия

Йордания се класира за първи път в историята за край в шампионата за Купата на Азия, откакто победи Южна Корея с 2:0 в дуел, игран на стадион " Ахмад бин Али " в Ал Райан (Катар).

Звездата Хюн-Мин Сон прати топката във вратата на спечелилите в 19-ата минута, само че попадението му беше анулирано заради засада и по този начин двата тима се отдръпнаха на почивката при нулево тъждество.

През втората част Язан Ал Наймат откри резултата с гол в 53-ата минута. Футболистът на френския Монпелие Муса Ал-Тамари постави точка на разногласието в 66-ата, а головият пас бе дело на Низар ал Рашдан.

Така Йордания ще се изправи против спечелилия от срещата сред Иран и актуалният победител и хазаин - Катар. Двата тима играят на следващия ден от 17:00 часа българско време.