Йелена Остапенко и Петра Квитова откриха днешните четвъртфинали от надпреварата

...

След множество обрати и пропуснати мачболи: Остапенко надви Квитова в Дубай

Йелена Остапенко и Петра Квитова откриха днешните четвъртфинали от конкуренцията в Дубай с трагична борба, в която интригата остана жива до последното разиграване. Чехкинята сервираше на два пъти за крайната победа, само че в последна сметка претърпя мъчително проваляне с 7:5 5:7 (9)6:7 в мач, който продължи съвсем три часа.

Остапенко, която е по-високо ранкираната от двете, излъчваше убеденост още от старта на дуела и с безгрешна игра бързо поведе с 4:1. Последва обаче разпределяне от страна на международната номер 21 и Квитова записа безапелационните четири следващи гейма на сметката си. Последва ново тъждество в резултата, само че в края опитната чехкиня остана търпелива и съумя да се измъкне откриващия сет.