Япония се класира за седми пореден път на финали на

...

Япония срази Австралия като гост с късни голове и се класира на Светвоно първенство

Япония се класира за седми следващ път на финали на Световно състезание. Японците надиграха с 2:0 като посетители Австралия в решителен мач от международните квалфикации в зона Азия, Група “В ”. Такуми Минамино и компания оглавиха класирането в групата, събирайки 21 точки. По-късно през днешния ден вторият в подреждането Саудитска Арабия (19 точки) гостува на Китай. Австралия е на трето място в групата с 15 точки и ще би трябвало да мине през плейофи, в случай че желае да взе участие в Катар по-късно тази година.

Японците бяха по-добрият тим през днешния ден и още през първото полувреме на два пъти уцелиха греда, като и в двата случая това стори нападателят на Ливърпул Такуми Минамино. В воин за Япония се трансформира резервата Каору Митома, появил се в гира в 84-тата минута. Пет минути след влизането си в игра той зае добра позиция в наказателното поле на австралийците и след подаване по земя на Мики Ямане насочи топката в долния десен ъгъл на стража Матю Райън. В четвъртата минута на добавеното време Митома вкара втория гол в мача, откакто направи за смях цялата противникова отбрана със солова акция.