Янтра (Габрово) и Етър завършиха 3:3 в зрелищен мач по

...

Янтра и Етър врътнаха зрелищно равенство

Янтра (Габрово) и Етър приключиха 3:3 в зрелищен мач във връзка на откриването на актуализирания стадион " Христо Ботев ", като и шестте попадения паднаха след почивката. Новият терен бе открит от кмета на Габрово Таня Христова, като имаше щафети и осъществявания на танцов отбор, а след излизането на двата тима прозвуча националният химн.

Първата част не предложи доста положения пред двете порти. В 10-ата минута Петър Казаков откри Даниел Гаджев, чийто удар мина до гредата. За етърци пък Николай Янков центрира от фаул, само че вратарят улови.

В 23-ата минута Симеон Чатов от домакините напредна рисково отляво и центрира към Георги Недков, който обаче не съумя да засече и бе блокиран. Малко по-късно Христо Марков бе съборен пред пеналта, само че ударът от фаул откри стената. Тони Иванов от Янтра също от фаул стреля настрана.

В 31-ата минута Мариян Иванов събори откъсналия се Георги Недков и получи червен картон, а на негово място влезе Николай Дичев. На почивката влязоха останалите футболисти, а играта стана надалеч по-динамична и забавна, като паднаха цели 6 гола.

Етър поведе в 54-ата минута - Фемиа центрира от корнер, Янков продължи с глава топката към Дани Младенов и опитният голмайстор я засече в мрежата за 0:1. Само след пет минути още веднъж Николай Янков изведе отлично Дани Младенов, който удвои резултата.
 Ваканция в Етър

След мача с Марица

Янтра върна обаче незабавно гол - след безредие някогашният етърец Костадин Гаджалов промуши топката около Господинов - 1:2. В 64-ата минута преди малко влезлият Юлиян Райков стреля от отдалеченост до гредата, същото стори и Младенов след превъзходен слалом сред отбраната.

Янтра изравни в 72-ата минута, когато Господинов мазета удар отляво, само че право във Влади Иванов, който довкара топката за 2:2. Малко по-късно Младенов бе изведен съвършено от Митев и стреля, само че вратарят избави.

В 77-ата минута обаче Константин Иванов от близко вкара за 3:2. До края Етър натисна крепко и сътвори куп положения. Удар на Кялоян Митев бе избит от Гаджалов с глава от голлинията, а след това пък вратарят избави удар на Младенов.

Все отново в 86-ата минута след центриране от корнер Николас Фемия с глава изравни - 3:3. В самия завършек на мача Атанас Кръстев реагира на неотсъден фаул против него и също получи червен картон.