Янис Карабельов се превърна в герой за своя Кишварда в

...

Победен гол за Карабельов и сребърни медали за Кишварда

Янис Карабельов се трансформира в воин за своя Кишварда в семейството на Залаегерсег от последния 33-ти кръг на шампионата на Унгария. Българският халф означи победния гол за триумфа с 2:1, разписвайки се в добавеното време на мача.

Домакините поведоха с попадение на Матеуш в 13-тата минута, само че гостите възвърнаха равенството в 37-ата минута от дузпа, осъществена от Матиаш Тайти.

Така мачът вървеше към хикс, само че в 92-рата минута Карабельов означи победното попадение за своя отбор и донесе скъпи три точки.

С тази победа Кишварда си подсигурява второто място в крайното класиране, като приключва толкоз високо в класирането за пръв път в историята си. Отборът печели сребърните медали, като приключва сезона с 59 точки. Шампион е Ференцварош със 71 точки, а трети е Академия Пушкаш с 54 точки. Залаегерсег приключва на 8-ото място с 39 точки.