Втора победа над новака в Северозападната Трета лига "Академия Ботев"

...

Локомотив /Мездра/ с втора победа над Академия Ботев /Враца/, този път с 2:1

Втора победа над новака в Северозападната Трета лига "Академия Ботев " (Враца) записа ОФК "Локомотив " (Мездра) по време на предсезонната си подготовка.
След като преди една седмица победиха на личен терен врачани с 3:1 (голмайстори: Лионел Мададос - 2 и Браиан Стоянов), този уикенд „ железничарите “ им върнаха визитата и още веднъж завоюваха - този път с 1:2. Това е трети триумф за момчетата на треньора Николай Нинов в шестте им летни контроли до момента - с изключение на над „ учените “, преди този момент те се постановиха вкъщи над различен дилетант в групата - "Пещера " (Галата), с 4:1 (Давид Стоянов, Александър Костадинов, Методи Янков и Светослав Валериев).
При тежки условия за игра - непрестанен дъжд, на едно от помощните стадиони на стадион „ Христо Ботев “ във Враца, домакините поведоха в резултата в средата на първото полувреме с попадение на Борислав Боянов от дузпа, отсъдена за нарушаване в пеналта против Виктор Василев.
След почивката обаче, в границите на десетина минути, „ червено-черните “ стигнаха до цялостен поврат. Най-напред опитният нападател Петър Димитров се възползва от извеждащ пас на капитана Браиан Стонянов и възвърне равенството, а след това новото попълнение Николай Ковачев се оказа най-съобразителен при едно безредие в наказателното поле на „ зелените “ и с прецизен удар от палантерията оформи крайното 1:2.
"Локомотив " стартира в следния титулярен състав: Кристиян Дяков, Давид Стоянов, Явор Янков, Мартин Михайлов, Михаил Михайлов, Гроздан Илиев, Николай Ковачев, Светослав Валериев, Петър Димитров, Браиан Стоянов (кап.) и Лионел Матадос. През второто полувреме в игра влязоха Василсав Димитров, Методи Янков, Александър Костадинов, Любослав Валентинов и Паоло Петков.
Следващата контрола на „ железничарите “ е в сряда, 22 юли, от 18:30 часа, когато те гостуват на юношите старша възраст (U19) на "Славия " (София). В събота, 25 юли, локомотивци одобряват на градския стадион "Първа атомна " (Козлодуй), като началният час на инспекцията ще бъде конкретизиран в допълнение.
Шампионатът в Северозападната Трета лига ще започва на 9 август (неделя).
Източник: bulnews.bg