Всички 29 държави от НАТО запазват силната си подкрепа за

...
Всички 29 държави от НАТО запазват силната си подкрепа за
Коментари Харесай

Столтенберг за разследването за импийчмънт на Тръмп: НАТО запазва силната си подкрепа за Украйна

Всички 29 страни от НАТО резервират мощната си поддръжка за Украйна. Това съобщи генералният секретар на пакта Йенс Столтенберг пред публицисти през днешния ден, часове след разпространението на нови свидетелства от посланика на Съединени американски щати в Европейски Съюз Гордън Сандланд за обвързване на поддръжката от Вашингтон за Киев с следствие на украинските управляващи против политически противници на президента Доналд Тръмп, предава Българска телеграфна агенция.

Няма да се изговарям по въпроси, свързани с вътрешната политика на Съединени американски щати, както и по процеси в Конгреса. Северноатлантическият съвет (посланиците на страните от НАТО - бел. кор.) посети Киев преди седмица, добави Столтенберг.

Той уточни, че посланиците са изразили мощна поддръжка за украинските управляващи. По неговите думи се обмисля по какъв начин помощта за Украйна да бъде увеличена.

Според публикуваните свидетелства на дипломат Сандланд, той споделил на почитан украински представител, че военната помощ от Съединени американски щати няма да бъде отпусната, до момента в който Украйна не направи " изказване против корупцията ". Сандланд е измежду очевидците в процедурата за премахване на президента Тръмп от поста поради телефонен диалог с украинския президент Володимир Зеленски.

В този диалог Тръмп и Зеленски разискват работата на украинската прокуратура и военната помощ от Вашингтон за Украйна. Разговорът визира следствието против Хънтър Байдън - наследник на евентуалния противник на Тръмп в идните президентски избори в Съединени американски щати Джо Байдън. Хънтър Байдън е бил в борда на шефовете на украинска газова компания, разследвана за корупция.

Никоя стена не може да удържи под напора на човешкия дух. Това съобщи генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг на гала в централата на алианса, отдадена на 30-годишнината от рухването на Берлинската стена.

Само за едно потомство един град, една страна, цялостен континент и военнополитическият ни съюз претърпяха смяна. Берлинската стена беше белег на лицето на Европа, държеше хората вътре, а концепциите извън, добави Столтенберг.

Германският дипломат в НАТО Ханс-Дитер Лукас уточни, че датата 9 ноември 1989 година, когато падна стената в Берлин, е трансформирала целия свят. По неговите думи по този начин е почнала най-драматичната политическа смяна в следвоенна Европа.

Посланик Лукас означи, че рухването на стената е било ненадейно, само че би било немислимо без решението на управляващите в Унгария да отворят границата през септември 1989 година за източногермански бежанци. За разлика от събитията през 1953 година в Германска демократична република, през 1956 година в Унгария, през 1968 година в Чехословакия и през 1981 година в Полша, стремежът на хората за независимост и самоопределяне повече не можеше да бъде прекършен. Желанието на хората за независимост изпрати разделянето на Европа и Студената война в историята, добави Лукас. /БТА
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР