Вратарят на Левски Пламен Андреев ще запише 60-и официален мач

...

Пламен Андреев ще запише мач номер 60 за Левски

Вратарят на Левски Пламен Андреев ще запише 60-и формален мач за “сините ” във всички шампионати, в случай че се появи през днешния ден в игра против Етър. 18-годишният пазач е корав титуляр за столичани към този момент втори сезон.

През тази акция той стана дебютантът под рамката на Левски в Европа, опазил най-дълго суха мрежа. За първи път се появи в мач на континенталната сцена при гостуването на Шкупи този сезон, извоювано с 2:0. В реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите сините се постановиха с 1:0. Серията на Андреев продължи и в гостуването на Апоел Беер Шева, където след края на мача на таблото светеше резултат 0:0.

Още в 18-ата минута на конфликта с израелците на " Герена " Андреев сложи върха, а дуелът приключи с триумф за “сините ” с 2:1, като вратарят позволи гол в 79-ата минута, вкаран от Йоан Стоянов.
Източник: novsport.com