Впечатляващ обрат донесе трите точки на Сент Етиен срещу Клермон

...

Сент Етиен счупи каръка! Футболистите на Клод Пюел с първа победа за сезона в Лига 1

Впечатляващ поврат донесе трите точки на Сент Етиен против Клермон в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Домакините губеха с 0:2, само че с два гола в добавеното време измъкнаха успеха. Така Сент Етиен се отлепи от последното място в класирането, изпреварвайки Метц.

След постно първо полувреме двата тима си спретнаха същинска голеада след почивката.В 59-ата минута Мохамед Байо засече центриране и прати топката в горния ляв ъгъл на британския вратар на домакините Етиен Грийн. Джейсън Бертомие удвои задатъка на Клермон пет минути по-късно със страховит удар.

12 минути преди края Арно Нордин върна Сент Етиен в мача, откакто овладя избита топка и без съмнение я прати до лявата греда за 1:2.

В първата минута на добавеното време Жан-Филип Красо надскочи отбраната във вратарското поле при центриране от корнер и с превъзходен удар с глава изравни - 2:2. Голът окрили домакините и те се втурнаха да печелят мача. Късметът им се усмихна 120 секунди по-късно още веднъж след осъществяване на ъглов удар. Този път Сайду Соу се извиси във въздуха и направи 3:2.