Волейболният отбор на Ботев (Луковит) се поздрави с 6-а победа

...

Ботев удари Арда във втората осмица

Волейболният тим на Ботев (Луковит) се поздрави с 6-а победа във втората осмица на Суперлигата, откакто се наложи като хазаин над Арда (Кърджали) с в мач от 10-ия кръг, игран довечера.

По този метод луковитци са 3-и във краткотрайното класиране с 19 точки след 6 победи и 4 загуби. Арда пък продължава да е на последното 8-о място с 10 следващи загуби и без извоювана точка досега. В идващия, промеждутъчен, 11-и кръг Ботев гостува на Берое 2016 (Стара Загора), а Арда на водача Дунав (Русе). И двете срещи са във вторник (16 февруари) от 18,00 часа.

Играчите на Пламен Тодоров не започнаха по най-хубавия метод в първия гейм, като разрешиха на Арда да поведе и да има превес съвсем от самото начало. Домакините се доближаваха оптимално, само че не съумяха да ги преодолеят и кърджалийци поведоха след 25:23. В идващия гейм Ботев диктуваше ситуацията и изравни резултата след разгромното 25:14. Третата част мина изначало при замяна на функции, само че след това играчите на Ботев се откъснаха и продължиха по този начин до крайното 25:17. В идващите минути те не срещнаха проблеми и записаха нова победа след 25:18 и 3:1.

Най-резултатен за Ботев още веднъж бе Иван Панков с 22 точки (1 блок, 2 аса и 68% успеваемост в атака) за успеха и бе разгласен за MVP на мача. Мирослав Братанов добави още 18 точки ( 5 аса! , 3 блока, 56% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане) за триумфа. За отбора на Арда Манол Янев (3 аса, 44% успеваемост в офанзива и 35% положително посрещане) и Стефан Башев (1 блок, 4 аса, 46% успеваемост в офанзива и 45% положително посрещане) приключиха със 17 и 16 точки.

БОТЕВ: Людмил Бенов 5, Иван Панков 22, Мирослав Братанов 18, Цветослав Цаков 15, Пламен Тодоров 13, Борис Борисов 7 - Валери Георгиев-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ
АРДА: Гавраил Цепенишев 2, Станислав Вълков 1, Манол Янев 17, Стефан Башев 16, Мустафа Ковачев 1, Младен Кавалджиев - Исмаил Ениз-либеро (Тома Станков, Георги Евтимов, Янко Ангелов 1)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ.
Снимки: публична Facebook страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League