Волейболният национал Николай Колев и неговият Нарбон Волей започна с

...

Николай Колев и Нарбон тръгнаха с победа за Купата на CEV

Волейболният национал Николай Колев и неговият Нарбон Волей стартира с победа присъединяване си във втория по мощ европейски шампионат за Купата на CEV. Колев и компания се постановиха като посетители над различен френски отбор Араго (Сет) с 3:1 (25:13, 19:25, 25:20, 25:17) в първи мач от 1/16-финалите на шампионата, игран довечера пред към 600 фенове в зала " Луи Марти ".

Срещата-реванш сред двата отбора е идната сряда (16 ноември) от 20,30 часа българско време. Нарбон би трябвало да завоюва единствено два гейма, с цел да продължи напред към 1/8-финалите за Купата на CEV.

Николай Колев игра цялостен мач за своя отбор и приключи с 9 точки (4 блока, 1 ас и 50% успеваемост в атака) за триумфа . Най-полезен за Нарбон стана Лука Ветори с 25 точки ( 5 аса! , 1 блок и 51% успеваемост в атака), а Уилнър Кихада добави още 21 точки ( 8 аса! , 50% успеваемост в офанзива и 31% положително посрещане) за успеха.

За домакините от Сет Шейх Диоп завърши с 18 точки (1 блок и 53% успеваемост в атака).

Снимка: CEV.EU