Волейболистките на Славия надиграха Перун (Варна) с 3:1 (22:25, 25:15,

...

Славия даде гейм, но победи Перун

Волейболистките на Славия надиграха Перун (Варна) с 3:1 (22:25, 25:15, 25:18, 25:18) в изтеглен мач от последния 14-и кръг в женското състезание на България, който се игра в столичната зала " Панайот Пондалов ".

Така славистките записаха 4-а победа в НВЛ-жени, като с 6 загуби и 12 точки заемат 6-о място във краткотрайното класиране. Тимът на Перун продължава да е без триумф до момента, като се намира на последното 8-о място в подреждането.

Гостенките от Перун стартираха доста надъхано в мача, като ентусиазмът им надви и варненки се постановиха в първата част с 25:22, като с това записаха първи извоюван гейм за сезона. За повече, обаче, нямаха сили. В идващите три елементи " белите " имаха водеща роля на терена, диктуваха играта и изковаха крайната победа.