Волейболистките на Марица напуснаха Шампионската лига с шест поредна загуба.

...

"Марица" взе гейм срещу "Динамо" в Казан, но напусна Шампионската лига с шеста загуба

Волейболистките на " Марица " напуснаха Шампионската лига с шест поредна загуба. Българският тим завоюва гейм, само че загуби с 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 6:25) гостуването си на един от най-силните отбори в Европа - " Динамо ".

Воденият от Иван Петков състав се постара да остави положителни усещания в Казан. След първите два гейма изглеждаше, че ще реализира задачата си, само че по-късно съветският тим реализира разгромна победа. В четвъртата част съставът от Пловдив взе едвам 6 точки.

" Динамо " направи забележителните 12 аса и 17 блокади по пътя към триумфа си. Българската националка в тима Елица Василева стана втора по ефикасност с 15 точки, а с 18 приключи Ирина Воронкова.

" Марица " направи пробив, като влезе в групите на най-силния европейски шампионат. В него обаче съставът взе единствено една точка.

Полският " Хемик " съумя да се класира втори и продължава в идната фаза след трагичен поврат за 3:2 против " Визура ".