Волейболистите от националния отбор на България записаха изключително драматична победа

...

Волейболистите ни изтръгнаха успех в почти загубен мач срещу Чехия

Волейболистите от националния тим на България записаха извънредно трагична победа над домакина Чехия с 3:2 гейма в първата си сериозна борба на европейското състезание за мъже.

Това е втората победа за възпитаниците на Силвано Пранди в група В в чешкия град Острава.

Нашите завоюваха леко първия гейм с 25:10, само че след това позволиха чехите да се съвземат и да завоюват идващите два гейма с 25:23 и 25:18.

Четвъртият гейм още веднъж вървеше зле за българите, като домакините водеха непрестанно до 23:20, когато серия страхотни сервиси на Тодор Скримов, както и отлични офанзиви на Мартин Атанасов донесоха обрата до 26:24 за България и 2:2 гейма.

В тайбрека към този момент нашите бяха с по-голямо самочувствие и затвориха мача с 15:11 - 3:2.
Източник: bnr.bg