Волейболистите на Дунав (Русе) си върнаха лидерството във Втората осмица

...

Дунав разгроми Тетевен Волей и записа 9-а поредна победа във Втората осмица

Волейболистите на Дунав (Русе) си върнаха водачеството във Втората осмица на Суперлигата. Русенци надиграха безапелационно като хазаин Тетевен Волей с в мач от 9-ия кръг.
Воденият от Данаил Милушев отбор има в актива си 25 точки (9 победи), с точка повече от Локомотив (Пловдив). Тетевенци са 5-и с 11 точки (3 триумфа, 5 поражения).

Двата тима играха равностойно при започване на първите две елементи. След това обаче домакините от Русе усилиха темпото и последователно дръпнаха в резултата, като бързо оформиха задатъка от 2:0 гейма. Третата част мина напълно под диктовката на русенци,който се поздравиха с успеха за час.

Най-резултатен бе Борис Наков с 15 точки (7 аса!, 3 блокади), с 12 точки се регистрира Дейвид Кръстев (2 аса, 2 блокади). 10 точки добави Леон Тончев (3 аса).
За Тевевен Волей Стефан Иванов приключи с 6 точки (1 ас).