Волейболистите на Ботев (Луковит) записаха драматична победа във втората осмица

...

Ботев с трудна и измъчена победа над Тетевен във втората осмица

Волейболистите на Ботев (Луковит) записаха трагична победа във втората осмица на Суперлигата, откакто се постановиха мъчно като домакини над Тетевен Волей с в " съседското " дерби от 6-ия кръг на шампионата.

Така Ботев е на второ място във краткотрайното класиране с 8 точки след 3 победи от 3 мача, а " зелените " са 3-и с точка по-малко, само че с 2 победи и 2 загуби. Следващата среща на луковитци е гостуването на Дунав (Русе), която е отсрочена от 5-ия кръг. Двубоят е в понеделник (30 ноември) от 18,00 часа. А идващия мач на Тетевен е чак на 9 декември (сряда) от 18,00 часа, когато ще одобряват русенци.

Двата тима започнаха равностойно в първия гейм, след което тетевенци поведоха. Домакините от Ботев обаче съумяха да извърнат резултата и да излязат напред. Играта още веднъж продължи точка за точка, само че след това функциите се размениха, като луковитци останаха постоянни и завоюваха гейма след 25:21. " Зелените " потеглиха мощно във втората част и съумяха да запазят, въпреки и нежна преднина. Ботев пое самодейността за малко при 15:13 и игра равностойно, стигайки до 24:24, само че в последна сметка гостите измъкнаха гейма след 26:24.

Волейболистите на Пламен Тодоров преобладаваха в третия гейм съвсем до края, само че позволиха Тетевен да изравни. Все отново, луковитци си върнаха превеса и взеха задатък след 25:22. Четвъртата част стартира равностойно, след което играчите на Петър Мечкаров поведоха. Домакините от Ботев понижиха дистанцията, само че не съумяха да завоюват гейма и по този начин мачът влезе в тайбрек. Там двата тима бяха равностойни до 8-а точка, само че по-късно Ботев пое самодейността и излезе напред. Тетевенци се приближиха на точка, обаче Ботев остана невъзмутим и изкова крайната победа след 15:13 и 3:2.

За MVP на мача бе определен Мирослав Братанов от спечелилите.

БОТЕВ: Людмил Бенов, Иван Панков, Мирослав Братанов, Цветослав Цаков, Борис Борисов, Пламен Тодоров - Валери Георгиев-либеро (Калоян Калчев, Иван Маринов)
Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ
ТЕТЕВЕН: Павел Иванов, Стефан Иванов, Георги Стоянов, Илиян Иванов, Даниел Тошев, Руско Тонев - Кристиян Петров-либеро (Марин Маринов)
Старши треньор: ПЕТЪР МЕЧКАРОВ.

По информация на BGvolleyball.com
" Ботев " (Луковит) надделя " Тетевен Волей " с 3:2 (25:21, 24:26, 25:22, 23:25, 15:13) в завързана и доста завладяваща среща...