Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха пета победа в

...

Берое надигра шампиона Нефтохимик 2010 за пета победа в НВЛ

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха пета победа в НВЛ за мъже, откакто надвиха над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (16:25, 26:24, 22:25, 25:23, 25:23) в отсрочена среща от четвърти кръг в зала " Младост ".

Срещата бе дебютна за новите попълнения на домакините - Стилиян Асенов и Иван Раич, които заеха местата на претърпелия интервенция от херния Иван Станев и напусналия в посока Южна Корея Мурад Хан.

В първата част Нефтохимик бе цялостен хегемон и поведе закономерно в дуела.

Възходящата линия продължи и във втория гейм - бургазлии поведоха с 6:2, като резервираха превъзходството си до 17:11. Съперникът набра инерция и последователно съкрати дистанцията, оставайки близо. Бургазлии имаха два геймбола, само че не съумяха да ги отразят. Началният удар и блокадата на беройци оказа своето въздействие и те завоюваха частта.

В третия гейм играта бе равностойна до деветата точка, след което първенците се откъснаха. Момчетата на Атанас Петров поведоха с 16:11, само че още веднъж, сходно на предходния гейм разрешиха да бъдат настигнати. Старозагорци застанаха на единствено точка (16:17), само че не съумяха да създадат освен това. Нефтохимик още веднъж дръпна и остана постоянен съвсем до края. Съперникът опита да се върне, само че не се случи нищо повече.

Решителната четвърта част потегли под диктовката на беройци - 4:1, като преобладаваха до 10:6. Постепенно противникът стопи разликата, само че старозагорци още веднъж набраха инерция. Преднината им се усили от няколкото следващи неточности на домакините. " Зелено-белите " продължиха да диктуват ситуацията, само че след 19-а точка двата тима се " залепиха " един за различен. Личните неточности на бургазлии още веднъж оказаха своето въздействие и мачът влезе в тайбрек.

Там двата отбора потеглиха равностойно, последователно гостите взеха превес. Те бяха преобладаващи до самия завършек на мача, само че бяха настигнати от домакините. Битката бе цялостна до края - първенците имаха четири гейм и мачбола, само че борбата продължи. Двубоят завърши след рекордното 25:23 и крайното 3:2 гейма за Берое.

" Зелено-белите " са седми във краткотрайното класиране с 14 точки (5 победи, 5 загуби), бургазлии са пети в таблицата с 19 точки (6 победи, 3 загуби).

В идващия кръг Нефтохимик играе с градския си противник Дея спорт (Бургас), а Берое с Монтана. Двубоите са на 29 декември (петък).