Водачката в световната ранглиста Ашли Барти не даде нито гейм

...

Ашли Барти безмилостна, не загуби и гейм на старта в Австралия

Водачката в международната класация Ашли Барти не даде нито гейм на черногорката Данка Ковинич в първия кръг на Откритото състезание на Австралия при дамите. Австралийката завоюва с 6:0, 6:0 за 44 минути игра на " Род Лейвър Арена " и във втория кръг чака победителката от мача Сара Тормо (Испания) - Дария Гаврилова (Австралия).

" Ето за това става въпрос. Невероятно. Наслаждавах се на вечерната сесия на този прелестен корт ", сподели Барти, която загуби едвам 10 точки в целия мач против дезориентираната черногорка.

It's a real honour and privilege to watch you compete |
— #AusOpen (@AustralianOpen) Шестата в схемата и полуфиналистка в Мелбърн през 2019 година Каролина Плишкова също не срещна компликации в първия кръг и завоюва против италианката Ясмин Паолини с 6:0, 6:2 за 47 минути игра.

Квалификантката Маяр Шериф стана първата тенисистка от Египет с победа в главната скица на шампионат от Големия шлем. Шериф победи в първия кръг французойката Кло Паке със 7:5, 7:5.

Най-младата участничка в шампионата - 16-годишната Коко Гоф, се класира за втория кръг след победа над Жил Тайхман от Швейцария с 6:3, 6:2. 48-а в света американка ще има доста по-тежка задача в идващия стадий в лицета на петата в схемата Елина Свитолина, която надигра в първия кръг чехкинята Мари Боузкова с 6:3, 7:6(5).