Водачът в португалското първенство Бенфика взе глътка въздух след 4-те

...

Бенфика не си позволи нова издънка

Водачът в португалското състезание Бенфика взе глътка въздух след 4-те мача без победа във всички шампионати. " Орлите " завоюваха с 1:0 семейството си на Ещорил и имат задатък от 4 точки пред Порто. Единственото попадение в дуела на " Луж " означи Николас Отаменди в 44-ата минута.

Аржентинският бранител се разписа в 44-ата минута след съвършено центриране на Давид Нереш. Малко преди този момент голмайсторът на Бенфика Жоао Марио пропусна дузпа. Гостите не нанесоха нито един прецизен удар, само че държаха тима на Роджер Шмит напрегнат до самия край.

5 кръга преди края на сезона Бенфика има 74 точки, само че и по-трудна стратегия от Порто, който е с актив от 70 пункта. Третият Брага има 68 точки, а Спортинг (Лисабон) е 4-и с 58, само че и мач по-малко.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.