Владимир НиколовЛевски разби Септември Сф с 4:1 в генералната репетиция

...

Левски разби Септември

Владимир Николов
Левски разруши Септември Сф с 4:1 в генералната подготовка преди пролетния дял на шампионата. На едно от помощните стадиони на " Герена " се развихриха бразилците на Мъри Стоилов. Головете вкараха Рикардиньо (45-д), Цунами (50) и Уелтън (58), а резултата оформи Марин Петков (74). Преди това някогашният левскар Мартин Петков (38) откри за гостите.
Това беше седма инспекция за " сините " през зимата. Те записаха пет победи и две загуби. В първия кръг от пролетния полусезон Левски приема Черно море на стадион " Ивайло " във Велико Търново поради наказване. Срещата е в събота от 17,30 часа, само че има проблеми с почистването на терена. Септември пък посреща Арда ден по-късно.
Левски започва безгрижно в контролата. Андриан Краев (12) изведе зад отбраната на Септември Рикардиньо в наказателното поле, който  прати топката в мрежата, само че попадението му не беше зачетено поради засада. После Мартин Стоянов изведе отляво в наказателното поле Мартин Петков, който стреля в далечния ъгъл на Ники Михайлов и откри. В добавеното време на първата част Мартин Петков игра с ръка в наказателното си поле, а Рикардиньо трансформира дузпата в гол.
В 50-та минута Левски направи цялостен поврат. Ивелин Попов центрира към втора греда, където Цунами надскочи Мартин Стойчев и с глава прати топката в далечния ъгъл за 2:1. Домакините се разиграха и продължиха с головете. Петков даде прелестен пас за Роналдо отдясно в наказателното поле, който застигна топката и я центрира към вратарското поле, а там Уелтън (58) я засече от близко във вратата за 3:1.
От корнер Филип Кръстев центрира на първа греда, където Попов отклони доста ефектно от въздуха с десния крайник, а на далечната Марин Петков (74) я засече с глава във вратата за крайното 4:1.>
Източник: duma.bg