Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на червени

...

Виктория Томова се класира на четвъртфинал в Португалия

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на шампионата на червени кортове в Оейраш (Португалия) с награден фонд 80 хиляди $.

Първата ракета на България победи с 6-1, 7-6(3) Катарина Герлах от Германия, която е №226 в международната класация. Срещата продължи 1 час и 49 минути.

За място на полуфиналите Томова ще играе против победителката от мача сред Наталия Вихлянцева от Русия (№245) и Елизабета Кочарето от Италия (№233).

Българката дръпна с 4-0 в първия сет и го завоюва с 6-1 единствено за 32 минути. Втората част стартира с замяна на шест пробива до 3-3. Вики първа взе подаването си за 4-3, а по-късно още веднъж проби за 5-3. Германката се измънка от тази обстановка и съумя да изравни за 5-5. Двете тенисистки взеха идващите си подавания и по този начин се стигна до тайбрек. В него Томова изостана с 1-3 точки, само че взе идващите шест разигравания и затвори мача в своя изгода.

С триумфа си Томова проработи 21 точки за международната класация.
Източник: moreto.net