Виктория Томова постигна втора двусетова победа и се класира за

...

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнир във Валенсия

Виктория Томова реализира втора двусетова победа и се класира за четвъртфиналите на шампионата на клей във Валенсия (Испания) с награден фонд 100 хиляди $. Първата ракета на България победи Лейре Ромеро Гормас от Испания с 6:3, 6:2. Срещата продължи 82 минути. Това е трета победа от три мача за Томова против испанката. На старта на шампионата Вики отстрани Тена Лукас (Хърватия) с 6:3, 6:3.

Поставената под №2 българка поведе с 4:0 при започване на първия сет. Гормас съумя да понижи пасива си на 3:4, само че Вики завоюва идващите два гейма за 6:3. Във втората част Томова завоюва три следващи гейма от 3:2 до 6:2. За място на полуфиналите Томова ще играе против №175 в международната класация Альона Болшова Задойнова (Испания). /БГНЕС

Източник: bgnes.bg