Ветле Кристиансен и Ингрид Тандреволд донесоха победата на Норвегия в

...

Норвегия спечели единичната смесена щафета от СК по биатлон в Поклюка, българите 22-и

Ветле Кристиансен и Ингрид Тандреволд донесоха успеха на Норвегия в първата за сезона единична смесена щафета от Световната купа по биатлон в словенския зимен център Поклюка.

Норвежците финишираха за 38:54.1 минути с едвам пет спомагателни патрона.

На второ място с пасив от 41 секунди приключиха представителите на Франция Антонен Гигона и Лу Жанмоно, които използваха 6 спомагателни патрона.

На трето място се подреди щафетата на Швейцария Никлас Хертвег и Ейми Басерга, които останаха на 49.6 секунди от спечелилите с 8 спомагателни патрона.

Първите пет тима в класирането не влязоха в наказателна обиколка.

Българите Антон Синапов и Валентина Димитрова останаха на 22-о място с четири наказателни обиколки и 14 спомагателни патрона. Те приключиха на 5:53.9 минути зад Норвегия.

Синапов се показа на равнище и употребява единствено 7 спомагателни патрона, само че Димитрова влезе в цели четири наказателни обиколки и България остана на последно място от приключилите сформира.

По-късно през днешния ден в Поклюка следва смесена щафета на 4 по 7.5 км.

Българска телеграфна агенция / Автор: Ива Кръстева