Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби срещу Спартак след

...

Ветераните на Черно море победиха Спартак с дузпи

Ветераните на Черно море завоюваха варненското дерби против Спартак след осъществяване на дузпи и се класираха за полуфиналите на републиканското състезание. Редовното време на дуела, игран на стадион " Локомотив ", приключи 1:1.

И двата гола паднаха през второто полувреме. Миро Коларов откри за " соколите " след грациозен прехвърлящ удар, оставил без шансове Стоян Ставрев. Малко преди края на срещата пък Пламен Тимнев изравни с глава след центриране на Тошко Каменов от корнер.

И двата тима можеха да завоюват дуела в последните минути. Първо Ели Маркес от " моряците " проби по левия фланг, мина през няколко футболисти, стигна съвсем до гредата, само че от там би леко и вратарят избави. В заключителните секунди пък Николай Ненков-Касата от Спартак излезе самичък против вратаря, само че стреля над напречната греда.