Венецуела нанесе звучен шамар по амбициите на Боливия за участие

...

Аутсайдерът Венецуела отряза пътя на Боливия към Катар

Венецуела нанесе гласовит пестник по упоритостите на Боливия за присъединяване на Мондиал 2022 в Катар. Аутсайдерът в зона " Южна Америка ", който към този момент загуби шансове за класиране, победи с 4:1 " Ла Верде " и по този начин съвсем умъртви очакванията му да откри място в Топ 4, което дава право на непосредствено присъединяване на международните финали.

Героят на вечерта се споделяше Саломон Рондон. Нападателят на Евертън се развихри и заби хеттрик във вратата на Боливия, разписвайки се в 25-ата, 35-ата и 67-ата минута. Освен него за домакините прецизен бе и Дарвин Мачис в 55-ата минута.

Почетното попадение за Боливия пък бе дело на Бруно Миранда, който бе прецизен в 38-ата минута на срещата.

Гостите приключиха дуела в понижен състав, откакто Леонел Хустиниано получи червен картон в 60-ата минута.

След този мач Венецуела остава на дъното в класирането с 10 точки в актива си. Боливия пък остава на 8-ата позиция с 15 точки в актива си.