Венелина Поптолева (БотОП по бокс ев) спечели златото в категория

...

Венелина Поптолева с титла при жените от ДЛОП по бокс в Плов...

Венелина Поптолева (БотОП по бокс ев) завоюва златото в категория 52 кг. при дамите на Държавното персонално отборно състезание по бокс, което се организира в Пловдив. Надпреварата е и кръг на Купа България.

Във финала Поптолева победи Татяна Илиева (Локо Сф) с 3:0.

Съотборничката и Валентина Шопова остана втора в категория до 57 кг., откакто отстъпи по точки през Светлана Каменова (Локо Сф).

Локомотив София завоюва Купата на България по бокс при дамите.

Софиянки стигнаха до две трофеи и по един сребърен и бронзов медали от шампионата. Те изпреварват Ботев Пловдив, който приключи шампионата с една купа и едно второ място. Третата позиция пък се разделя сред Балкан и Черно море Варна, които имат по един златен орден и събират по 5 точки в крайното нареждане.

Първенството в Пловдив продължава с шампионата при младежите. Победителите и крайното класиране там ще станат ясни в събота.

Резултати от втори кръг при младежите:

51 кг Мирослав Славщенски (Лаута) - Йордан Кирилов (Русе) без игра
51 кг Онур Атанасов (Русе) - Благовест Шабанов (Юнайтед Пд) преустановяване в 1 рунд

67 кг Юсеин Радж (Хасково) - Станимир Мирчев (Ботев) 3:0
67 кг Йоан Тимонов (Лаута) - Илия Стоянов (Лаута) преустановяване в 1 рунд

86 кг Георги Стоянов (ЦСКА) - Илиян Милушев (Ботев) без игра
86 кг Майкъл Попов (Лаута) - Асан Айгут (Добрич) преустановяване в 1 рунд
Свързани вести Илия Калчев и Сами Халил със злато от 1 кръг на ДЛОШ по бокс за юноши Петима от Пловдив на полуфинал на ДЛОП по бокс за юноши Загуба за Поптолева на кръга в Италия
Източник: marica.bg