Възходът на Арсенал продължава! Артилеристите удължиха серията си на 8

...

"Арсенал" продължи възхода и гледа към Топ 4

Възходът на " Арсенал " продължава! " Артилеристите " удължиха серията си на 8 мача без загуба, откакто завоюваха с 1:0 против " Уотфорд " вкъщи в дуел от 11-ия кръг на британската Висша лига.

На " Емиратс Стейдиъм " в Лондон " Арсенал " стигна до успеха с гол на Емил Смит Роу в 56'. Резултатът обаче не отразява действителното съответствие на силите - домакините преобладаваха, пропуснаха дузпа и още две техни попадения бяха анулирани поради засада след интервенция на системата за видеоповторения (VAR).

" Уотфорд " разочарова, отправяйки един прецизен удар, и приключи с 10 души след късен червен картон на Юрай Куцка.

Снимка: Getty Images

В юбилейния мач №100 за Микел Артета отпред " Арсенал " поведе още в 7', когато Букайо Сака се разписа, възползвайки се от подаване на капитана Пиер-Емерик Обамеянг. Голът не бе зачетен поради засада.

В 34' за " Арсенал " бе отсъдена дузпа след фаул на Дани Роуз против Александър Лаказет, само че осъществяването на Обамеянг бе едва и вратарят Бен Фостър отрази.

" Арсенал " въпреки всичко откри резултата в 56', когато плеймейкърът Емил Смит Роу бе прецизен с шут отвън наказателното поле.

Четвърт час преди края Обамеянг още веднъж се трансформира в виновник. Топката бе на път да влезе в мрежата на " стършелите " след удар на Мартин Йодегор, само че габонският нападател я довкара. Той бе в засада и се стигна до анулация на попадението.

Въпреки това " Арсенал " нямаше проблеми с опазването на нежния си задатък и към този момент е пети с актив от 20 точки, колкото има и четвъртият " Уест Хем " преди конфликта си с " Ливърпул " по-късно довечера. " Уотфорд " остава 17-и с 10 точки.

В 12-ия кръг, след паузата поради мачовете на националните тимове, " Арсенал " гостува на " Ливърпул ", а " Уотфорд " е хазаин на " Манчестър Юнайтед ".

Източник: btvnovinite.bg