ВАШИНГТОН (AP) — Джоуи Дакорд направи 25 спасявания, Тай Карти

...

Кракен удължи победната си серия до 8, побеждавайки Кепитълс с 4-1

ВАШИНГТОН (AP) — Джоуи Дакорд направи 25 спасявания, Тай Карти постави завършек на дълга голова суша и Сиатъл Кракен завоюва своя осми следващ мач, побеждавайки Вашингтон Кепитълс 4-1 в четвъртък вечерта.

Алекс Венберг и бранителите Джъстин Шулц и Адам Ларсон също означиха за Kraken, които завързаха най-дългата победна серия в тригодишната история на франчайза и са с 10-0- 2 в последните си 12. Сега в най-дългата дейна поредност от победи в НХЛ, Сиатъл не е губил от преди Коледа, серия, която включваше Дакорд, който записа изключване в Winter Classic в семейството на Сиатъл Маринърс от Мейджър Лийг Бейзбол.

Дакорд, в първия си цялостен сезон в НХЛ, се усъвършенства до 7-0-0 в последните си осем мача, с 1,14 гола приблизително и 0,966 избавени % през този интервал. Той получи по-голямата част от работата в мрежата, откогато Филип Грубауер се контузи и може да играе още три пъти в това пътешестване.

Сиатъл се движи освен тъй като Daccord — който загуби от най-хубавия филиал на Capita...