Валядолид успя да спечели изключително драматична победа с 1:0 над

...

Ново попълнение вкара първи гол за Валенсия от почти три месеца и нокаутира Валенсия

Валядолид съумя да завоюва извънредно трагична победа с 1:0 над гостуващия Валенсия в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в дуела падна в 90-ата минута, когато новото попълнение на отбора Кайл Ларин се разписа.

Двубоят стартира добре за гостите, които пропуснаха две доста положителни благоприятни условия за попадение още в първите десетина минути, когато първо Единсон Кавани стреля рисково след корнер, а минути по-късно Самуел Кастейехо също стреля рисково, само че ударът му бе блокиран.

След почивката обаче домакините подвигнаха доста оборотите и изцяло заслужиха своята победа. Те пропуснаха няколко извънредно положителни положения, изключително в първите петнайсетина минути на втората част, когато Гонсало Плата на два пъти бе покрай гол.

Момчетата на Пачета съумяха да вкарат единственото си попадение освен в срещата, само че и първо такова за отбора от над 600 минути или съвсем три месеца. Това стана по-възможно най-драматичният метод с приключването на постоянното време, когато Давид Мачис бе изведен на лявото крило, след което центрира, а там зад тила на бранителите се появи дебютиращият за отбора Кайл Ларин и прати топката в мрежата за 1:0. Канадският нападател, който бе притеглен единствено преди няколко дни, се бе появил на терена единствено десетина минути преди този момент. За последно Валядолид бе печелил в Ла Лига при започване на ноември, когато надвиха с 2:1 над Елче.

По този метод Валядолид взе глътка въздух и се изкачи до 16-ото място в класирането с 20 точки, колкото имат и гостите от Валенсия, които са 14-и.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Gettyimages