Валенсия записа трудна победа срещу Хербалайф Гран Канария с 89:83.

...

Валенсия с нова победа в Испания, диша във врата на Реал

Валенсия записа сложна победа против Хербалайф Гран Канария с 89:83. Победата е 5-а за първенците от началото на сезона, което ги отрежда на второ място във краткотрайното класиране. Първи са Реал Мадрид, които до този миг нямат изгубена среща.

Валенсия стартира едва и след първата четвърт изоставаше с точка - 25:26. Домакините наваксаха през втората четвърт, която завоюваха с 22:15. През третата четвърт Валенсия даде сериозна поръчка за успеха, натрупа двуцифрен задатък, който им бе задоволителен да затворят дуела и да завоюват срещата с 89:83.

Ерик Грийн за спечелилите се регистрира с 20 точки, а общо четирима приключиха с двуцифрен актив от точки. За гостите Гал Мекел за 19 минути игра вкара 15 точки, а Еулис Баез добави 14.

Програмата за Валенсия ги слага в много неприятна обстановка. За идващия месец би трябвало да изиграят цели 8 дуела. Следващият е този четвъртък - посещение на Фенербахче в Евролигата.