Валенсия допусна домакинско поражение с 1:2 срещу Майорка в двубой

...

Валенсия се провали у дома, Майорка обърна прилепите

Валенсия позволи домакинско проваляне с 1:2 против Майорка в дуел от 11-ия кръг на испанската Ла Лига.

Две минути преди почивката Андре Алмейда пропусна да изведе " бяло-черните " напред в резултата, а вратарят на гостите Предраг Райковимч се намеси уверено.

В 51-ата минута основният арбитър Хосе Санчес отсъди дузпа за нарушаване на Антонио Санчес в наказателното поле. Единсон Кавани осъществя удара от бялата точка, давайки задатък за Валенсия.

В 66-ата минута Ведат Марики се разписа от дузпа, отсъдена за фаул на Нико.

Майорка доближи до поврат и победа след попадение на Кън-ин Лий седем минути преди края на постоянното време.

Валенсия остана на осмо място в класирането, до момента в който Майорка се изкачи на 12 позиция с 12 точки.

По-късно довечера първенецът Реал Мадрид приема Севиля в друга среща от кръга, до момента в който Бар