Валдас Дамбраускас вече не е начело на Хайдук, но отборът

...

И новият треньор на Хайдук не разчита на Кристиян Димитров

Валдас Дамбраускас към този момент не е отпред на Хайдук, само че тимът от Сплит продължава да буксува в хърватското състезание. Снощи " белите " направиха 2:2 на " Полюд " с Истра 1961, а новият треньор Мислав Кароглан не пусна в игра Кристиан Димитров. Българският бранител към момента няма формален мач през сезона.

Марко Ливая откри за Хайдук в 47-ата минута, само че гостите сътвориха поврат с попадения на Анте Ерцег (52`) и Реда Бултам (64`). Домакините въпреки всичко се избавиха от проваляне в 88-ата минута с помощта на Ливая, който към този момент има 6 гола и води при стрелците дружно с Мислав Орсич от Динамо (Загреб).

В класирането безапелационен водач е Динамо с 25 точки, пред Хайдук и Славен Белупо с по 17. В другия мач през вчерашния ден Горица отстъпи на Осиек с 0:1. Попадението вкара Шиме Гържан в 19-ата минута. В подреждането Осиек е на четвърта позиция с актив от 15 точки, колкото има и Вараждин.
Източник: marica.bg