В събота футболистите на Байерн победиха Майнц с 3:1 като

...

Ас на Байерн претърпя успешна операция

В събота футболистите на Байерн победиха Майнц с 3:1 като хазаин. Баварците заплатиха скъпо успеха, тъй като останаха без Леон Горецка.

Германският представител се оплака от травма в 75-ата минута, отстъпи мястото си на терена на Мусиала, а по-късно се откри, че става въпрос за счупена ръка.
 Ас на Байерн е със счупена ръка, остава отвън игра за седмици

От лагера на Байерн не прецизираха какъв брой дълго се чака да отсъства Леон Горецка

Байерн разгласи през днешния ден, че Горецка е претърпял сполучлива интервенция. В известието обаче не се споделя какъв брой време се чака почивката за играча от линията за връзка.

Леон Горецка вкара третия гол за Байерн в Майнц в 59-ата минута, а в 16-ата асистира на Хари Кейн за второто попадение на немския първенец в мача.