В продължение на два дни Белоградчик бе домакин на 26-то

...

Клуб по канадска борба „Армспорт“ – Банско спечели отборно първо място на Държавното първенство

В продължение на два дни Белоградчик бе хазаин на 26-то Държавно състезание по канадска битка. Първенството бе намерено от Асен Хаджитодоров, президент на Националната и Световната федерация по канадска битка, с помощта на който този спорт се развива повече от 20 години в страната и към този момент е олимпийски и параолимпийски спорт.

В надпреварата на масите за канадска битка участваха близо 40 юноши и девойки от цялата страна, както и над 60 участника с увреждания.

В отборното класиране първото място заеха състезателите от клуб „ Армспорт “ – Банско. Клубът на Банско завоюва и доста златни, сребърни и бронзови медали в другите категории: