В последния си мач за годината Славия победи Левски с

...

Славия спечели столичното дерби с Левски, Варна ДКС надви Марица 2022

В последния си мач за годината Славия победи Левски с 3:1 гейма (25:15, 25:17, 17:25, 26:24) в среща от 7-ия кръг на Демакс лига.

В първите два гейма домакините вземаха удобен задатък и стигаха до сполучлив край.

В третата част същото направиха девойките на старши треньора Петър Шопов.

Те бяха доста покрай равнене на геймовете. В 4-ата част " сините " първи стигнаха до късмет да го завоюват при 24:23. Славия обаче осъществя 3 следващи точки и взе успеха с 3:1.

Цветомира Миткова бе най-резултатна за Левски с 15 точки. По 14 прибавиха аржентинката Гуадалупе Рамела и Микаела Стоянова.

След първия дял на постоянния сезон в женското състезание " Левски София " заема 5-ото място с 11 точки след 4 триумфа и 3 загуби.

В различен турнирен мач Варна ДКС надигра Марица 2022 с 3:1 (25:20, 23:25, 25:12, 25:14).

Двубоят в зала " Младост " на морската столица стартира добре за домакините и с по постоянна игра те взеха първия гейм с 25:20.

Втората част бе най-оспорвана и след непрекъсната гонитба в резултата девическата групировка на пловдивчанки сподели темперамент и след 25:23 възвърне равенството.

Това окуражи състезателките на Варна ДКС и те бяха повече от безапелационни в идващите два гейма спечелвайки ги безапелационно – надлежно с 25:12 и 25:14, за крайното 3:1.

След втория си следващ триумф варненки към този момент имат актив от 6 точки и ще зимуват на шесто място в класирането след есенния полусезон в женското ни волейболно състезание.

В класирането еднолични водачи с цялостен актив са шампионките от Марица, следван от ЦСКА с 15, Казанлък с 14, Славия с 13 и Левски с 11 пункта.