В първия си турнир като поставен под №1 в АТР

...

Загуба №22 през 2023 за Тийм, Вавринка е в топ 8 в Умаг

В първия си шампионат като подложен под №1 в АТР тура Иржи Лехечка към този момент е на четвъртфинал. Чехът реализира това след победа с 6-3, 7-5 над някогашния №3 в света Доминик Тийм в Умаг. За австриеца, който е първенец в хърватския курорт през 2016-а, това е 22-а загуба през сезона, който несъмнено не се развива съгласно упованията му.

Лехечка завоюва 82% от точките си на първи сервис, а във втория сет заличи пробив пасив, с цел да стигне до успеха след час и 41 минути игра. За 21-годишния тенисист следва мач с №7 в схемата Матео Арналди.

В идната фаза е и Стан Вавринка, който пък е първенец в Умаг преди 17 години. Швейцарецът е на трети четвъртфинал през годината след 7-5, 6-1 против Федерико Кория.

За трикратния първенец от Големия шлем следва дуел против Роберто Карбайес Баена, отстранил Таро Даниел с 6-3, 6-1.
Tenniskafe.com · Странната седмица с клей, допинг скандал и неспортсменско държание
Източник: tenniskafe.com