В българско дерби от 13-ия кръг на Серия А Дженоа

...

Дженоа победи Кротоне в българското дерби на Серия А

В българско дерби от 13-ия кръг на Серия А Дженоа с Андрей Гълъбинов победи Кротоне на Александър Тонев с 1:0. Победното попадение осъществя Лука Ригони в 11-ата минута на дуела.

Гълъбинов се появи на терена в 61-ата минута като размени Горан Пандев, а Тонев влезе в 73-ата минута, заменяйки Стоян.

В 11-ата минута на срещата Лука Ригони засече пас отляво и с глава от близко откри резултата.

Десет минути по-късно гостите още веднъж имаха опция да се разпишат, само че това не се получи.

През втората част домакините от Кротоне пробваха да стигнат най-малко до равенството, само че не съумяха да го сторят.

Така в последна сметка, след този триумф Дженоа заема 16-ото място с 9 точки, а Кротоне е позиция нагоре с 3 точки повече.