Уругвай триумфира по драматичен начин във втората среща от Мондиал

...

Уругвай измъкна победата срещу Египет

Уругвай победи по трагичен метод във втората среща от Мондиал 2018. "Урусите " завоюваха с 1:0 срещата против Египет, играна на "Екатеринбург Арена " в Екатеринбург. Звездата на "фараоните " Мохамед Салах остана на аварийна пейка.

В 23-ата минута бе първото по-опасно състояние, а то още веднъж бе дело на Кавани. Топката бе избита от бранител след изстрел на нападателя на ПСЖ. Минута по-късно пристигна и най-опасното състояние през първата част. Луис Суарес бе открит самичък на задната греда, само че нападателят на Барселона стреля в навън.

Началото на второто полувреме стартира с нов пропуск на Луис Суарес, който бе изведен от Кавани, само че стреля право и в обсега Ел Шенауи.

В 73-ата минута Кавани още веднъж изведе Суарес, а нападателят направи следващия си пропуск в дуела, излязъл очи в очи с Ел Шенауи.

В 83-ата минута Кавани изстреля същинска бомба, само че вратарят на Египет още веднъж бе воин за "фараоните " и съумя да избави удара.

Обръчът към вратата на Египет се стегна и Кавани още веднъж бе покрай гола в 88-ата минута, когато нацели греда от свободен удар.

Така се стигна до 90-ата минута, в която Уругвай излезе напред в резултата посредством Хосе Хименес. Той бе открит от Карлос Санчес след свободен удар.

След триумфа Уругвай излиза на второ място във краткотрайното класиране на Група "А " от Мондиала. Там първи са руснаците, които през вчерашния ден завоюваха с 5:0 против Саудитска Арабия
Източник: fakti.bg