Уругвай 0 : 1 Франция 45+2′ Край на първото полувреме.

Уругвай - Франция 0:1, Варан откри резултата!

Франция
 45+2′
Край на първото полувреме.
44′
Юго Лорис избавя Франция! Вратарят мазета топката пред голлинията след мощен удар на Касерес на метри от вратата!
40′
ГООООЛЛЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Варан открива резултата, откакто засече с глава центриране от фаул на Гризман - 1:0!
38′
Жълт картон за Бентанкур.
36′
Матиас Весино опита удар от придвижване в наказателното поле диагонално, Лорис без проблем лови топката.
33′
Люка Ернандес получи жълт картон.
29′
Французите се настаниха в половината на противника, който обаче в характерен жанр от началото на шампионата, е затворил чудесно пространствата.

Снимка 366967
Източник:

23′
Макар че головите положения липсват досега, умерено може да се каже, че темпото на игра е много високо.
18′
Погба опита удар от далечна отдалеченост, само че извънредно неакуратен.
15′
Жиру откри оставения непокрит Мбапе на чудесна позиция пред вратарското поле, само че нападателят на ПСЖ не разбра, че към него няма никого и отигра обстановката преждевременно с глава.

Снимка 366965
Източник:

13′
Решителна интервенция на Лорис, който излезе таман в точния момент при безредие в наказателното поле на " петлите " след осъществяване на корнер.
10′
Трибуните са цялостни, настроението както се чака, е повече от приповдигнато и измежду двете агитки.

Снимка 366953
Източник:

9′
Грубо нарушаване на Стуани в краката на Ернандес, което обаче не е глобено с картон от съдията Питана.
3′
Първата обстановка е пред вратата на французите, при която Стуани се опита да откри Суарес пред вратарското поле, само че Варан почисти топката надалеч от наказателното поле.
1′
Начало на четвъртфиналния конфликт сред Уругвай и Франция!
Състав 1. Муслера 1. Лорис 2. Хименес 2. Павар 3. Годин 4. Варан 6. Бентанкур 5. Юмтити 8. Нандес 6. Погба 9. Суарес 7. Гризман 11. Стуани 9. Жиру 14. Торейра 10. Мбапе 15. Весино 12. Толисо 17. Лаксалт 13. Канте 22. Касерес 21. Л. Ернандес Треньор Оскар Табарес Дидие Дешан Резерви 4. Варела 3. Кимпембе 5. Санчес 8. Лемар 7. Родригес 11. Дембеле 10. Арасаета 15. Нзонзи 12. Кампаня 16. Манданда 13. Г. Силва 17. Рами 16. Перейра 18. Фекир 18. Гомес 19. Сидибе 19. Коатес 20. Товен 20. Уретавиская 22. Менди 23. М. Силва 23. Ареола 21. Кавани 14. Матюиди
Франция и Уругвай ще дефинират първия полуфиналист на Мондиал 2018. Битката сред двата отбора през днешния ден започва в 17:00 часа и ще се състои на стадиона в Нижний Новгород.

Франция е любимец, въпреки и да среща компликации против този противник в исторически проект.

И двата тима излязоха от групите без загуба. В 1/8-финалите Франция изхвърли Аржентина с 4:3 след впечатляващ мач, в който младежът Килиан Мбапе означи два гола. " Петлите " демонстрират наклонност на възстановяване на представянето с всеки минал мач на шампионата и гледат с оптимизъм преди 1/4-финала.

Николай Тодоров пред ТОПСПОРТ: Франция подвига равнището си от мач на мач, назрял е моментът Хърватия да стигне надалеч

" Вината за слабия мач на Кристиано Роналдо е на играчите на Уругвай в отбрана "

Уругвай от своя страна отстрани европейския първенец Португалия с 2:1, като попадението на Пепе в 55-ата минута е единственото, позволено във вратата на " селесте " на този Мондиал.

Срещу солидната отбрана на южноамериканците този път обаче ще се изправи впечатляващото офанзивно трио Антоан Гризман - Оливие Жиру - Килиан Мбапе.

Снимка 365764
Източник:

Южноамериканците понесоха тежък удар, откакто изгубиха звездния си нападател Единсон Кавани заради травма. Все отново съществува най-малък късмет той да се появи в игра. По-вероятно е обаче от първата минута сътрудник в офанзивата на Луис Суарес да бъде някогашният нападател на Мидълзбро Кристиан Стуани.

Снимка 362396
Източник:

Проблемите пред Дидие Дешан са свързани с санкции Блез Матюиди, като се чака на негово място да играе Корентен Толисо.

Двата отбора се изправят един против различен на международни финали за четвърти път в историята си, само че за първи път това се случва във етапа на елиминациите. Последните две срещи бяха през 2002 и 2010 година, като и двата мача приключиха 0:0.

Снимка 362422
Източник:

Единствената победа на Уругвай в формален мач е от 1966 година, когато южноамериканците печелят с 2:1. През 2013 година двата отбора играят контрола в Монтевидео, извоювана от домакините с 1:0. Франция също записва триумф над Уругвай в другарски мач - 2:0 в далечната 1985 година.

Уругвай без Единсон Кавани против Франция
Потвърдено: Уругвай без Кавани против Франция

Голямата звезда на " урусите " няма да вземе присъединяване в 1/4-финалната борба