Украинката Елина Свитолина се наложи с 6:3, 2:6, 6:3 над

...

Свитолина надви Плишкова от Шампионата на WTA

Украинката Елина Свитолина се наложи с 6:3, 2:6, 6:3 над Каролина Плишкова (Чехия) и реализира втора победа в Бялата група на Шампионата на Женската тенис асоциация (WTA) в Сингапур с награден фонд 7 милиона $. Така Свитолина е в отлична позиция за класиране на полуфиналите преди последния си мач от първата фаза на конкуренцията против защитаващата купата си Каролине Вожняцки (Дания). Втората в схемата Вожняцки по-рано през днешния ден реализира първи триумф в шампионата след 7:5, 3:6, 6:2 над Петра Квитова (Чехия).
.@ElinaSvitolina makes it back to back wins at the @WTAFinalsSG!

Gets the better of Pliskova 6-3, 2-6, 6-3! pic.twitter.com/ToXGE2op9H
— WTA (@WTA) October 23, 2018
Поставената под номер 6 украинка стартира мъчно, само че съумя да измъкне маратонски трети гейм след шест благоприятни условия за пробив на съперничката си, а по-късно проби за 4:2 и резервира задатъка си до края на първи сет. Втората част стартира равностойно, само че след 2:2 седмата в схемата Плишкова взе четири поредни гейма, с цел да изравни резултата. Свитолина бързо още веднъж откри играта си и дръпна с 4:0 в третия сет, което се оказа решаващо.