Удинезе разгроми Сасуоло с 3:0 като домакин в мач от

...

Удинезе с класика над Сасуоло за трети пореден успех в Серия А

Удинезе разгроми Сасуоло с 3:0 като хазаин в мач от 19-ия кръг на Серия А. Домакините демонстрираха солидна игра и триумфът им пристигна изцяло справедливо.

В 8-ата минута нападателят на „ фриуланите “ Окака бе покрай откриването на резултата, само че ударът му с глава мина над вратата. Гостите дадоха отговор с удар в левия непряк дирек на Траоре.

В 14-ата минута Удинезе откри резултата. Този път Стефано Окака сподели по-точен мерник и след удар с глава, топката срещна напречната греда и влетя в мрежата – 1:0.

До края на първата част домакините притискаха съерника си, само че до нов гол не се стигна.

В начаото на втората част Мусо отрази мощен удар на Траоре от близко и резервира вратата си суха.

Удинезе бързо не помни този епизод и притисна още веднъж противника си. Това даде резултат в 68-ата минута, когато те удвоиха преднината си. Кен Сама получи в наказателното поле и с диагонален удар в долния ляв ъгъл осъществя – 2:0.

В идващите минути Сасуоло опита да се върне в мача, само че домакините продължиха със стабилната си игра.

В заключителните минути на дуела „ фриуланите “ проведоха скоростна контраофанзива. Фофана откри Родргио Де Паул. Аржентинецът овладя съвършено и с прецизен изстрел матира за трети път Консили – 3:0.

Това бе трети следващ триумф за Удинезе в Серия А, а Сасуоло се смъкна до 14-ото място на пет точки от рисковата зона.