Удинезе победи Сасуоло с 2:0 в мач от 26-ия кръг

...

Удинезе съкруши Сасуоло у дома

Удинезе победи Сасуоло с 2:0 в мач от 26-ия кръг на Серия А. Домакините стигнаха до триумфа след попадение на Фернандо Йоренте в края на първото полувреме, а надълбоко в добавеното време Роберто Перейра оформи крайния резултат..

Гостите стартираха по-агресивно дуела и в 16-ата минута имаха отличен късмет да открият резултата. Йоргос Кириякопулос бе открит в наказателното поле и насочи незабавен изстрел, само че Хуан Мусо улови.

„ Фриуланите “ дадоха отговор със независим пробив на Йенс Ларсен и изстрел под напречната греда, само че Андреа Консили внимаваше и мазета. Малко по-късно вратарят на Сасуоло се намеси уверено и след удар на Фернандо Йоренте.

В 42-ата минута Удинезе откри резултата. Фернандо Йоренте получи в наказателното поле и след акуратен удар в долния деесен ъгъл осъществя.

В добавеното време на първата част Доменико Берарди стреля от директен свободен удар, само че топката прелетя над напречната греда.

В 66-ата минута Науел Молина стреля от въздуха, след което кълбото се спря в десния непряк дирек и по-късно излезе в навън.

Пет минути по-късно гостите можеха да стигнат до изравнително попадение, само че изстрел на Доменико Берарди бе изчистен пред голлинията от бранител на Удинезе.

В 84-ата минута домакините получиха дузпа за игра с ръка на Мануел Локатели, само че основният арбитър Лоренцо Маджони прегледа обстановката с ВАР и промени първичното си решение.

Дълбоко в добавеното време Роберто Перейра оформи крайният резултат, откакто се възползва от чудесно подаване на Родриго Де Паул и осъществя в левия ъгъл.

С постигнатият триумф Удинезе се настани на десетата позиция в Серия А с актив от 32 точки, до момента в който Сасуоло остава девети с четири повече.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `