Турция постигна убедителна победа с 4:0 в домакинството си на

...

Турция е на Евро 2024 след бой над Латвия

Турция реализира безапелационна победа с 4:0 в семейството си на Латвия от група " D " на европейските квалификации. Така южните ни съседи се класираха на финалите в Германия следващата година, като сметките демонстрират, че към този момент няма по какъв начин да бъдат изместени от някое от първите две места.

Домакините в Коня можеха да поведат още през първото полувреме, само че гол на Юнус Акгюн не бе приет поради засада.

Именно Акгюн обаче откри резултата в 58-ата минута с красиво попадение. Той получи топката в наказателното поле, повдигна я и от воле бе прецизен за 1:0.

В 83-тата минута Дженк Тосун удвои с глава след центриране на Самет Акайдън.

Третият гол бе дело на Керем Актюроглу, който приключи бърза контраофанзива на своя тим.

Отново Дженк Тосун оформи крайното 4:0 в 92-рата минута. Исмаил Юксек се възползва от неточност на латвийците, лиши топката и изведе нападателя на Бешикташ, който не сгреши и за повторно порази вратата на противника.

Така Турция има 16 точки на върха в групата и към този момент е сигурен участник на Европейското състезание. Латвия остава на дъното с 3 извоювани точки.
Източник: lupa.bg