ЦСКА записа седма победа от началото на сезона във волейболния

...

ЦСКА обърна Марек за седмата си победа във волейболния елит при мъжете

ЦСКА записа седма победа от началото на сезона във волейболния хайлайф при мъжете. В среща от десетия кръг съставът на Сашо Попов се наложи в тежък дуел над Марек Юнион Ивкони след 3:2 гейма (25:19, 21:25, 25:27, 25:21, 15:9).

Гостите оказаха сериозна опозиция, само че все пак столичани съумяха да се съберат и да вземат скъпата победа и 2 точки в битката за върха в класирането. В хода на срещата Попов предприе рокади и след неуверените изяви в първите три гейма, ЦСКА заигра много по-солидно в идващите два и заслужи триумфа.

Най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 19 точки (2 блокади, 1 ас, 39% в атака). Иван Колев се отличи с 15 точки (3 блокади, 2 аса, 50% в офанзива, 65% положително и 35% съвършено посрещане), а Тодор Вълчев се включи от пейката с 11 (44% в офанзива, 83% положително и 50% съвършено посрещане).

В идващия кръг ЦСКА гостува на Левски. Вечното дерби ще се организира в залата на „ сините “ на 30 декември от 19:00 часа.

Лидерът Дея спорт не срещна никакви компликации при гостуването на Пирин в Разлог и се поздрави с триумф от 3:0 (25:23, 25:22, 25:20).

Бургазлии имат 8 победи и единствено 1 провали и са водачи с 23 точки.

Николай Учиков беше най-резултатен за спечелилите с 16 точки. Неговите съотборници Стефан Чавдаров и Николай Николов приключиха с по 9 точки.

Дея спорт е в серия от четири следващи триумфа.