ЦСКА вкара три гола, но стигна само до равенство 3:3

...

ЦСКА се развихри в последната си контрола

ЦСКА вкара три гола, само че стигна единствено до тъждество 3:3 против Шахтьор Караганда в последната си контрола от подготовката в Турция. Головете за „ алените “ бяха осъществени от Дюкенс Назон от дузпа, Джонатан Линдсет и Дауда Бамба.

Българският тим стигна до изравнителното попадение в последната минута на инспекцията. Амос Юга си означи автогол за 2:3, а преди този момент Тибо Вион бе изпъден за втори жълт картон, само че Саша Илич пусна Бамба на негово място.

В предходните две контроли ЦСКА приключи 0:0 против Македония Гьорче Петров и Астана.

Срещу Шахтьор Караганда, ЦСКА игра едва през първото полувреме и доста по-агресивно и рисково в офанзива през вторите 45 минути.

Густаво Бусато се наложи да се намесва решаващо още в 5-ата минута. Туткишев центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА, където Букорац стреля с глава, само че бразилският вратар се намеси и избави.

Тибо Вион получи жълт картон в 32-ата минута за имитация към съдията.

Шахтьор поведе с 1:0 в 37-ата минута, когато Флюк измъкна топката от Жеферсон и я подаде към Максим Галкин, който с удар от дъгата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Густаво Бусато.

Чогадзе стреля от фал в 43-ата минута, само че право в ръцете на Бусато.

Седем минути по-късно Брадли де Нойер сбърка с една върната топка обратно и тя попадна на крайници на Букорац, който обаче си поведе дълго топката в опита си да финтира Густаво Бусато и излезе в навън.

ЦСКА сътвори първата си по-опасна обстановка в мача в 57-ата минута. Джонатан Линдсет пусна доста добър извеждащ пас към Дюкенс Назон, който излезе самичък против Игор Цуприков и стреля, само че вратарят плонжира и съумя да избави.

ЦСКА провежда добра офанзива в 60-ата минута, след която се стигна до дузпа в интерес на " алените ". Брадли де Нойер проби от левия фланг, след което подаде към Дюкенс Назон, а той продължи към Маурисио Гарсез. Бразилецът подаде към Тибо Вион, който стреля, само че Цуприков избави, а при удара французинът бе фаулиран в наказателното поле на Шахтьор и съдията уточни бялата точка.

Дюкенс Назон осъществя наказателния удар в 62-ата минута, правейки резултата 1:1.

Пред Дюкенс Назон се откри не неприятна опция в 65-ата минута, само че ударът му бе разочароващ, в навън.

ЦСКА направи доста сериозен пропуск в 70-ата минута, когато Тобиас Хайнц получи топката в наказателното поле на Шахтьор, финтира бранител и излезе самичък против Цуприков, само че вратарят на казахстанския тим съумя да избави удара му.

Минута по-късно Амос Юга подаде към Брадли де Нойер, който центрира в наказателното поле на Шахтьор, където Дюкенс Назон бе изтърван и стреля от близко, само че топката срещна левия непряк дирек на вратата на Цуприков.

Само няколко секунди по-късно ЦСКА реализира цялостен поврат в дуела, откакто Джонатан Линдсет получи отличен пас, навлезе в наказателното поле на Шахтьор и с удар под плонжа на Цуприков вкара топката във вратата му.

Тибо Вион бе изпъден за втори жълт картон в мача в 74-ата минута. Французинът побърза да извърши един директен свободен удар в интерес на " алените ", само че това се случи без разрешението на рефера. Заради това съдията реши да покаже втори жълт картон на Вион, а ЦСКА остана с човек по-малко на терена.

Жеферсон подаде от фал към Дюкенс Назон в 76-ата минута, който стреля, само че неопределено в навън.

Дауда Бамба влезе в игра, заменяйки изгонения Тибо Вион.

Шахтьор Караганда изравни резултата в 80-ата минута, когато Тобиас Хайнц бе преодолян, Микола Кавталюк навлезе в наказателното поле на ЦСКА, върна обратно към Роман Муртазайев, който със мощен удар вкара топката във вратата, на която не се намираше Густаво Бусато.

Три минути по-късно Муртазайев центрира от фал в наказателното поле на ЦСКА, където над всички се извиси Сапанов, само че стреля неопределено в навън.

Шахтьор Караганда поведе с 3:2 в 85-ата минута, когато Иван Свиридов получи добър пас по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Амос Юга в опита да пресече подаването, засече топката в личната си врата и си означи автогол.

ЦСКА съумя да изравни резултата в 90-ата минута, когато Тобиас Хайнц пресече едно подаване, след което пусна към Дауда Бамба в наказателното поле на Шахтьор, където финтира бранител и вкара топката във вратата на Цуприков за крайното 3:3.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей – К, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон, 5. Тибо Вион (76` - 30. Дауда Бамба), 14. Тобиас Хайнц, 7. Джонатан Линдсет, 27. Маурисио Гарсес (83` - 18. Илиан Антонов), 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Илия Шаламанов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Радослав Живков, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено
Източник: lupa.bg