ЦСКА-София вкара три гола, но стигна само до равенство 3:3

...

ЦСКА-София със зрелищно равенство в последната си контрола в Турция

Efbet Article Horizontal 1180X300
ЦСКА-София вкара три гола, само че стигна единствено до тъждество 3:3 против Шахтьор Караганда в шестата си и последна контрола от подготовката в Турция.

В 37-та минута казахстанците откриха резултата посредством Максим Галкин, който се разписа с мощен удар от дъгата на наказателното поле за 1:0. При този резултат двата състава се отдръпнаха на отмора, а след нея паднаха още цели 5 попадения. ЦСКА-София започва вихрено втората част, а тъкмо след час игра получи дузпа за нарушаване против Тибо Вион. Зад топката застана Дюкенс Назон, който осъществя за 1:1.

В 71-вата минута гредата избави казахтанския отбор след изстрел на Назон, само че малко по-късно " алените " се добраха до цялостен поврат след попадение на Джонатан Линдсет.

В 74-ата минута обаче Тибо Вион напусна терена за втори жълт картон, откакто извърши директен свободен удар без съдийски сигнал. Той бе сменен от Дауда Бамба и " алените " продължиха с 11 души на терена.

Десет минути преди края Шахтьор съумя да изравни откакто провежда добра офанзива отдясно, приключила с пас към Муртазаев, който направи резултата 2:2.

В 84-ата минута Амос Юго си означи автогол, а по този начин казахтанците поведоха в резултата с 3:2.

Финалната дума обаче имаше Дауда Бамба, който фиксира крайното 3:3 откакто получи пас Тобиас Хайнц, финтира бранител и осъществя.

В предходните другарски срещи ЦСКА-София записа още 2 равенства, 2 загуби и 1 победа. Отборът се прибира на българска земя на следващия ден, като до края на седмицата ще изиграе още една контрола с Пирин (Благоевград). " Червените " възобновяват присъединяване си в efbet Лига на 12 февруари с посещение на Берое в Стара Загора.