ЦСКА-София успя да достигне до плейофите на третия по сила

...

"ЦСКА-София" прескочи майсторски хървати

" ЦСКА-София " съумя да доближи до плейофите на третия по мощ клубен турнир в Европа - Лига на конференцията. Носителят на Купата на България отстрани в III квалификационен кръг хърватския " Осиек ", откакто приключи 1:1 като посетител. Преди това " алените " бяха спечелили с 4:2 в София.

Тимът стартира доста добре третия си мач под управлението на Стойчо Младенов и съумя да удържи на първичния напън на " Осиек ". Вратарят Густаво Бусато избави удари на Рамон Миерес и Ласло Клайнхайслер. В 33-ата мин. " ЦСКА-София " към този момент водеше, откакто ирландецът Греъм Кери вкара с хубав отдалечен удар. Домакините обаче съумяха да изравнят тъкмо преди почивката, като Милe Шкорич бе прецизен след безредие - 1:1.

След почивката българският тим заложи на внимателна тактичност, с която в последна сметка съумя да изравни равенството. За това помогнаха нови няколко отлични намеси на Бусато, а в 62-ата мин. бе анулиран гол на " Осиек "  заради засада на Даниел Лончар. Последният бе изпъден в 87-ата мин., защото фаулира откъсващия се Жорди Кайседо. С 10 души " Осиек " не съумя да стори нищо по-опасно до края на мача.

" Локомотив " (Пд) стана вторият български тим, който отпадна от евротурнирите този сезон. Вицешампионът загуби с 2:4 гостуването си против ФК " Копенхаген " в реванш от III квалификационен кръг в шампионата Лига на конференцията. Първият мач в Пловдив бе приключил 1:1. Преди това " Арда " бе отстранен от израелския " Апоел " (Беер Шева) във II квалификационен кръг.

" Копенхаген " демонстрира през целия мач, че е по-добрият тим. Домакините откриха в 11-ата мин. чрез Кевин Дикс, който надскочи всички и засече с глава центриране от ъглов удар на Пеп Биел. В 20-ана мин. Дикс удвои, откакто вкара за 2:0 след подаване от ляво на 19-годишния Мохамед Дарами.

В 30-ата мин. капитанът на " Локомотив " и Футболист №1 на България за последните две години Димитър Илиев съумя да понижи, откакто преди този момент молдовският му съотборник Артур Крачун прати топката в напречната греда.

В 40-ата мин. обаче интригата в мача на процедура завърши след нова добра офанзива на Дарами, който асистира този път на Биел. Последният напредна и с хубав отдалечен удар направи резултата 3:1. Само 4 минути след почивката самият Дарами се разписа - 4:1, и направи задачата на " Локомотив " невъзможна.

До края пловдивчани стигнаха единствено до още едно попадение. Резервата Лукас Салинас понижи в 86-ата мин. след подаване на Димитър Илиев.

След края на мача треньорът на " Локомотив " Александър Тунчев разяснява: " Опитахме да играем футбор. " Копенхаген " е много класен и не ни позволяваше да играем. Може би напрежението също оказа въздействие, тъй като головете, които допуснахме, бяха точно плод на напрежението. Ние чакахме тъкмо подобен мач, говорехме си в съблекалнята, че ще търсят бърз гол. Видяхте, че тимът им е много класен, тъй че не мисля, че би трябвало да съжаляваме. От загуби като тази би трябвало да извличаш най-хубавото. Направихме хубави офанзиви, изнесохме със самочувствие топката при втория гол. Ще се опитаме да работим върху това нещо, тъй като в Европа не ти оставят доста време за мислене. Искахме да продължим, само че би трябвало да признаем, че тимът на " Копенхаген " бе по-добрият. Ще бъде доста мъчно да се пренастроим за българското състезание. "
Източник: segabg.com