ЦСКА-София се върна към победите, след като разби с 4:0

...

ЦСКА-София разби Хебър с 4:0

ЦСКА-София се върна към успехите, откакто разруши с 4:0 в 14-тия кръг от елита. По два гола осъществиха Дюкенс Назон и Браян Морено. С триумфа алените се качиха на върха в класирането. Те имат 28 точки – една повече от ЦСКА 1948.

На своя стадион „ Българска войска “ отборът на Саша Илич имаше компликации само през първото полувреме. ЦСКА-София записа осма поредна победа на собствен терен.

Илич направи някои промени в титулярния състав. След почивката той пусна и футболисти, които не играят толкоз постоянно през този сезон. Първият гол падна в 32-ата минута. Вратарят на Хебър Хадим Ндиайе сгреши, топката отиде в Назон и той направи 1:0. Малко по-късно.

На почивката Хебър смени вратаря и небрежно получи още два гола. Назон осъществя за повторно в 56-ата минута, а единствено пет по-късно Морено направи 3:0. В 71-ата минута Морено се разписа още един път. Хебър пък приключи с човек по-малко поради червен картон на Алекс Серано в 78-ата минута.

В различен мач от елита Ботев Пловдив победи Пирин Благоевград с 3:1. Успехът е четвърти подред за жълто-черните като хазаин. Пловдивчани към този момент имат 13 точки и се изкачиха на десето място. Пирин остава предпоследен с осем точки.
Източник: flashnews.bg