ЦСКА-София се класира за четвъртфинал за Купата на България, след

...

ЦСКА-София е на 1/4-финал за Купата след нелека победа над Септември

ЦСКА-София се класира за четвъртфинал за Купата на България, откакто се наложи над столичния " Септември " с 2:1. Головете за отбора на Саша Илич вкараха Маурисио Гарсес и Дюкенс Назон от дузпа след почивката, Асен Георгиев върна едно попадение за " домакините " в края на срещата.

Въпреки че " Септември " бе алегоричен хазаин, мачът се игра на стадион " Българска войска " по взаимна спогодба сред двата тима. Клубът от " Драгалевци " се  решил на този ход, с цел да не плаща наем за ст. " Васил Левски ".

В предходния кръг ЦСКА-София отстрани с огромни страдания третодивизионния " Гигант " (Съединение) - разногласието бе решен с дузпи. И през днешния ден в дъждовния, леден ден - работен и по време Световно, " алените " (играха в черно поради " гостуването " ) успеха не пристигна по никакъв начин елементарно. В края тимът на Саша Илич бавеше, с цел да печели време.

Това бе последният мач и за двата тима тази година.

Първото по-добро състояние пред една от двете порти бе за Септември. В 11-ата минута юношата на " Левски " Мартин Петков навлезе добре в наказателното поле и нанесе диагонален удар, който бе избит от вратаря на " алените " Димитър Евтимов.

В 13-ата минута Жеферсон направи пропуск за ЦСКА-София. Малко след половин час игра Маурисио Гарсес имаше късмет да вкара с глава, само че топката при удара му излезе в навън.

В 55-ата минута ЦСКА-София откри резултата. Тибо Вион проби отдясно и центрира, като бранителят на " Септември " Асен Георгиев не съумя да избие топката и я заложи на Маурисио Гарсес. Бразилецът преодоля с първото си допиране противник и по-късно с левия крайник насочи топката във вратата.

В 60-ата минута Станислав Шопов вкара доста хубаво попадение с техничмен удар с левия крайник след асистенция на Брадли Де Нойер. При обзор ВАР се оказа, че Християн Петров е бил в засада при започване на офанзивата и голът не бе зачетен.

В 68-ата минута вторият гол за " алените ", бе факт. След пробив на Гарсес отляво още веднъж Асен Георгиев сгреши, като при плонжа си удари топката с ръка, която се намираше в неестествено състояние. Съдията Никола Попов отсъди дузпа, а резервата Дюкенс Назон я трансформира в гол с мощен удар.

След почивката дебют за ЦСКА-София направи Симеон Александров, който мина на " Армията " тъкмо от " Септември ".

В 77-ата минута огромен пропуск за " Септември " направи Атанас Кабов, който нанесе диагонален удар, минал около дясната греда на Димитър Евтимов.

В 81-рата Мартин Петков бе изведен единствено против Евтимов, който блокира удара му, а при добавката Димитър Костадинов стреля в празната врата, само че Християн Петров мазета с шпагат пред голлинията.

Символичните домакини въпреки всичко стигнаха до попадение, откакто Асен Георгиев вкара с глава в 83-ата минута след корнер на Костадинов.

В добавеното време резервата на " Септември " Радослав Живков, който е преотстъпен от ЦСКА-София, пропусна да изравни при безредие след корнер.